Знижки на юридичні послуги для переселенців

В квітні 2015р. юристи – члени ГО «Український Юридичний союз» Щербань Д. М. та Хрущ О. О. захистили права учасника АТО.

 

   В квітні 2015р. юристи – члени ГО «Український Юридичний союз» Щербань Д. М. та Хрущ О. О. захистили права учасника АТО. Після тривалого та складного судового процесу, було визнано в судовому порядку дії Міністерства оборони України неправомірними. Зокрема постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2015р. у справі № №826/20594/14 апеляційну скаргу юристів нашої організації було задоволено повністю.

   Є непоодинокими випадки, коли особи, які вважають, що мають право на отримання статусу учасника бойових дій, звертаються самостійно з відповідними заявами до Міністерства оборони України з проханням розглянути їх заяви на Відомчій комісії МО. На практиці МО дуже часто такі заяви не виносить на розгляд Відомчої комісії, знаходить в них різного роду «недоліки» та направляє заявникам відписки за підписом начальника Департаменту управління персоналом МО. Натомість Суд в постанові від 23.04.2015р. у справі №826/20594/14, визнав таку практику Міноборони неправомірною та зобов‘язав МО розглянути заяву військовослужбовця, подану самостійно, на Відомчій комісії, пославшись на те, що в разі виникнення сумнівів щодо повноти та достовірності поданих особою документів, Відомча комісія МО не позбавлена права самостійно направляти запити до військових частин з метою перевірки поданих документів.

   Сподіваємося на те, що після винесення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2015р. у справі №826/20594/14, Міністерство оборони України припинить практику тяганини та необґрунтованих «відписок» при поданні заяв особами-військовослужбовцями про надання їм статусу учасника бойових дій.

   Наша Громадська організація буде уважно слідкувати за виконанням Міністерством оборони України постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2015р. та інформувати з цього приводу громадськість, адже ст. 124 Конституції України щодо обов‘язковості судових рішень не має виключень (навіть для Міністерства оборони України), бо цей принцип є наріжним каменем правової держави.

   Ще раз дякуємо юристам Щербаню Дмитру та Олені Хрущ за професіоналізм та принципову позицію в цій справі! Дійсно справедливість є і за неї варто боротися!

Додати коментар


Захисний код
Оновити